Головна » Файли » Самостійні роботи ТК зберігання

Самостійна робота № 7
14.05.2015, 20:47

Самостійна робота № 7 (Модуль1)

Тема 2.2 Плодоовочева тара та пакувальні матеріали

Питання для самостійної роботи:

1. Підготовка тари до приймання нового врожаю: ремонт, дезінфекція, зберігання

Мета: ознайомитись з основними прийомами по підготовці тари до приймання нового врожаю (ремонт, дезінфекція, зберігання).

Література:

  1. Г.І. Подпрятов, Л.Ф. Скалецька. - Зберігання і переробка продукції рослинництва. - К. - Мета. - 2002.
  2. Широков Е.П., Поелгаев В.Н. - Хранение и переработка плодов и овощей. - М. - Агропромиздат. - 1989.

Методи чні рекомендації:

При підготовці студентів до першого питання слід звернути увагу на підручники Г.І. Подпрятова; Широкова Е.П. На сторінках цих підручників студенти ознайомляться з основними видами тари для збеігання окремих плодів та овочів. Під час зберігання плодів і овочів використовуються: контейнери, дощаті ящики, ящики-лотки, картонні короби, тканинні мішки і сітки, поліетиленові мішки і пакети, сита, кузовки.

В контейнера складають картоплю, коренеплоди, цибулю, кавуни, яблука. Вони мають місткість від 200 до 450 кг, складаються з металевого каркасу, дерев'яних решітчастих стінок і дна.

Ящики дощаті для овочів і фруктів виготовляють відповідно до ГОСТ 13359-84. Ящики № 1-1, 1-2, 1-3 мають допустиму масу вантажу до 15 кг і призначені для винограду, томатів, плодів кісточкових культур, груш літніх сортів, хурми; № 2-1, 2-2 (до 25 кг) - для плодів цитрусових культур, груш, хурми; № 3-1, 3-2 (до 35 кг) - для яблук, груш зимових сортів, лимонів, апельсинів, гранатів; № 4-1, 4-2 (до 35 кг) з великими проміжками між дощечками - для білоголової капусти.

В ящики-лотки укладають томати, виноград, кісточкові плоди, ягоди і салат. Вони бувають місткістю до 10 кг.

Короби часто використовують для зерняткових і цитрусових плодів. В лотки з гофрованого картону укладають томати, виноград, ягоди. В них щільні повздовжні і торцеві стінки, отвори в бокових стінках забезпечують добру вентиляцію.

Ягоди укладають в сита, кузовки. Для підвищення стійкості їх з'єднують по декілька штук в пакети за допомогою реєк або дерев'яних щитків.

При підготовці студентів до даного питання особливу увагу треба звернути на процеси по підготовці тари до приймання нового врожаю: ремонт, дезінфекція, зберігання, як саме проводиться ремонт (по відношенню до дощатих ящиків, контейнерів та ін.). Що включає в себе дезінфекція (обробку тари дезінфікуючими речовинами, наприклад, розчином хлорного вапна), та як правильно зберігати тару (в сухих чистих приміщеннях і т.д.)

       Питання для самоконтролю:

  1. Які основні прийоми використовуються по підготовці тари до приймання нового врожаю: ремонт, дезінфекція, зберігання?
  2. Що називається процесом дезінфекції тари?
  3. Що розуміється під ремонтом тари?
  4. Як правильно необхідно зберігати тару?
Категорія: Самостійні роботи ТК зберігання | Додав: Ирина
Переглядів: 480 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar