Головна » Файли » Інструкційні картки до лабораторно-практичних робіт |
27.10.2021, 10:51 | |
Тема : МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ. Мета проведення заняття: Навчитись проводити мікробіологічний контроль сировини. Після виконання лабораторної роботи студент повинен: знати: 1. Яким шляхом заносяться мікроорганізми на виробництво. 2. Які мікроорганізми можуть міститися на поверхні плодів та овочів. вміти: 1. Досліджувати змивну воду з плодів та ягід шляхом мікроскопуванням. 2.Досліджувати змивну воду з ягід, плодів на поживному середовищі. Матеріально-технічне оснащення робочого місця: мікроскоп, предметне скло, стерильна дистильована вода, покривне скло, чашки Петрі, термостат, ягоди, плоди. Література: А.Ю.Жвирблянская, О.А.Бакушинская, Микробиология в пищевой промышленности,– М., Пищевая промышленность, –1975. Інструктаж з техніки безпеки: згідно діючої інструкції в аудиторії. Короткі відомості з теоретичної частини роботи. Мікроорганізми можуть бути занесені на виробництво не тільки повітрям, водою, але і сировиною. На поверхні плодів, ягід та овочів постійно знаходиться велика кількість різноманітних мікроорганізмів, які здатні розмножуватись при невеликій концентрації поживних речовин. Вони утворюють як то кажуть епіфітну мікрофлору, чисельність і склад якої змінюється в залежності від виду рослини, кліматичних та інших умов. Характерними представниками епіфітної мікрофлори плодів та ягід являються різноманітні дріжджі, молочнокислі та оцтовокислі бактерії; багато зустрічаються і спор плісеневих грибів. В плодах з пошкодженою шкіркою більше мікроорганізмів, ніж в цілих плодах і вміст їх різноманітний. Потрапивши на виробництво, ці мікроорганізми можуть змінюватись, і пристосовуючись до різних умов, стають постійною попутною мікрофлорою. У фруктових і ягідних соках та іншій сировині в залежності від доброякісності і способів зберігання міститься велика кількість мікроорганізмів і вони можуть служити джерелами інфекції. Зміст і послідовність виконання завдань:
3. Дослідження змивної води з ягід, плодів на поживному середовищі. Методичні рекомендації з виконання та оформлення.
Сировина, що надходить на завод плоди і ягоди – аналізують на обсімененність. Проби беруть від кожної партії сировини, що надійшла. Для визначення загального забруднення беруть ягоди, плід збовтують 5 хв. Із 100 мл води і після центрифугування мікро скопіюють осад.
Для більш точного визначення мікроорганізмів у сировині, беруть 1 мл змивної води і висівають у чашку Петрі з м'ясопептонним бульйоном. Ставлять у термостат для проростання колоній. Через 2 доби рахують пророслі колонії, визначають їх якість і кількість в 1 мл. 3. Визначення загальної кількості мікробів на поверхні продуктів. Для визначення загальної кількості мікробів на поверхні продуктів використовують проволочені або металічні шаблони (пінцети). Ватним тампоном протирають поверхню, потім поміщають тампон в стерильну воду, збовтують, і, 1 мл змивної води засівають в чашку Петрі з агаром. Після проростання підраховують колонії і переводять результат на 1см площини. Результати досліджень та обчислень, висновки. Контрольні питання для захисту роботи:
| |
Переглядів: 141 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |