Головна » Файли » Самостійні роботи ТК зберігання

Самостійна робота №2
14.05.2015, 20:55

Самостійна робота №2 (Модуль2)

 

Тема 1.2 Технологія зберігання капусти

Питання для самостійної роботи:

  1. Морозостійкість капусти.
  2. Вплив умов вирощування, термінів і способів збирання, ступінь зрілості головок та тривале лежання капусти. інтенсивність тепло- та волого виділень

Мета:. охарактеризувати морозостійкість капусти, вплив умов вирощування, термінів і способів збирання, ступінь зрілості головок та тривале лежання капуст, інтенсивність тепло- та волого виділень.

Література:

1. Г.І. Подпрятов, Л.Ф. Скалецька. – Зберігання і переробка продукції рослинництва. – К. – Мета. – 2002.

2. Широков Е.П., Полегаев В.Н. – Хранение и переработка плодов и овощей. – М. – Агропромиздат. – 1989.

Методичні рекомендації:

При підготовці студентів до першого питання слід звернути увагу на підручник Г.І. Подпрятов, Л.Ф. Скалецька. стор.271 – 276. На цих сторінках вказується  особливість капусти як об’єкта зберігання, пояснюється морозостійкість капусти окремих сортів. Головка капусти, або верхівкова брунь­ка, складається з качана, на якому між листками розміщуються до­даткові бруньки. Однак життєдіяльність капусти регулюється тіль­ки верхівковою брунькою.  Це є найчутливішим органом в овочеві. Тому і коливання температури найшвидше виражаються саме на верхівковій бруньці. Якщо капуста тривалий час зберігається при температурі мінус 1°С, то така ія низьких температур може призвести до виникнення тумачності – процесу гниття зсередини кочериги. Також слід звернути увагу, що снігування капусти проводять в лютому-березні. Необхідно охарактеризувати, чому саме в цей період, а не інший. І звернути увагу, які польові сховища використовують для зберігання капусти та вимоги до них.

По другому питанню слід звернути увагу на підручник Г.І. Подпрятов, Л.Ф. Скалецька стор.271 – 272. Для головок капусти, які треба зберігати тривалий час, крім ці­леспрямованого вирощування, важливими є фактори збирання, сор­тування, способи та режими зберігання. Залежно від зони вирощу­вання капусту збирають у жовтні (Полісся) чи листопаді (південні області) у стадії технічної стиглості. При вивченні цього питання зверніть увагу на всі ці умови. Широков Е.П., Полегаев В.Н.  стор.168 – 176, де вказується умови, що впливають на інтенсивність тепло- та волого виділень  у капусті під час зберігання.

 

Питання для самоконтролю:

1. Які фактори впливають на морозостійкість капусти?

2. Чому снігування капусти проводять у лютому – березні?

3. Який вплив умов вирощування, термінів і способів збирання капусти під час зберігання?

4. Як впливає ступінь зрілості головок капусти на тривале лежання ?

5. Як характеризується інтенсивність тепло- та волого виділень капусти під час зберігання?

 

Категорія: Самостійні роботи ТК зберігання | Додав: Ирина
Переглядів: 496 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar