Головна » Файли » Самостійні роботи ТК зберігання

Самостійна робота №4
14.05.2015, 20:43

Самостійна робота №4 (Модуль1)

 

Тема 1.4 Вплив термінів, способів збирання і транспортування на лежкість плодів і овочів

Питання для самостійної роботи:

  1. Механічні пошкодження плодів і овочів при збиранні та транспортуванні, їх вплив механічних пошкоджень на зберігання продукції

Мета: вивчити механічні пошкодження плодів і овочів при збиранні та транспортуванні, дослідити їх вплив на зберігання продукції.

Література:

1. Широков Е.П., Полегаев В.Н. – Хранение и переработка плодов и овощей.   М. – 1989

Методичні рекомендації:

До значних втрат і погіршення товарної якості призводять механічні пошкодження і хвороби. Якщо непошкоджені бульби мали 2 % втрат у вигляді гнилей, то з обідраною шкіркою – 21,3, з подряпинами і саднами – 57,6, роздавлені – 60, із зрізами і половинками – 73,3, побиті – 76%.

Механічні пошкодження можуть призвести до виникнення та розвитку хвороб. Так, плодова гниль яблук (моніліоз) розвивається за механічного пошкодження шкірочки плода як на дереві, так і під час зберігання. Під час транспортування і зберігання ці захворювання швидко поширюються.

При підготовці студентів до питання також слід звернути увагу на підручник Широкова Е.П., розділу «Общая характеристика способов уборки, транспортирования, товарной обработки картофеля, овощей и плодов»

(стор. 86 – 99), де вказується як краще здійснювати збирання картполі, овочів та плодів, в якій стадії стиглості, правила товарної обробки та транспортування продукції з метою уникнення травмування продукції, збереження її товарних і харчових якостей, а також для закладання на зберігання, щоб в кінцевому результаті отримати продукцію необхідної гарної якості.

 

 

Питання для самоконтролю:

1. Що ми розуміємо під механічними пошкодженнями плодоовочевої сировини?

2. Механічні пошкодження плодів і овочів при збиранні та транспортуванні?

3. Який вплив механічних пошкоджень на зберігання продукції?

4. Яким чином нормуються пошкодження сировини?

Категорія: Самостійні роботи ТК зберігання | Додав: Ирина
Переглядів: 420 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar